- Javno kupalište na Stoji, Pula...
U središtu Kanfanara nalazi se župna crkva svetog Silvestra, koja je izgrađena 1696. godine na mjestu gdje je nekada stajala manja crkva iz 13. stoljeća. Ova crkva je jednobrodna s bočnom kapelom i sakristijom, a u njenoj unutrašnjosti se nalaze mnogobrojne kulturno-povijesne i religijske vrijednosti.
Dio crkvenog namještaja je donesen iz Dvigrada, uključujući kamenu propovjedaonicu iz 13. stoljeća s kombinacijom romaničkog i gotičkog stila te dijelove pluteja kristionice koji se nalaze na ulazu u crkvu. Na glavnom oltaru se nalaze prikazi Majke Božje s djetetom, svetog Silvestra i svetog Sofije. Bočni oltar s palom prikazuje svetog Antuna Padovanskog, a na drugoj strani se nalazi kapelica s velikim oltarom posvećenim Majci Božjoj od Svete Krunice. Na ovom oltaru se nalazi kip Bogorodice s Djetetom, koji se tijekom slavlja Ružareva (prve nedjelje u listopadu), najveće župne svetkovine, iznosi iz oltara te nosi u svečanoj procesiji ulicama Kanfanara.
Od 2012. godine, crkva je bogatija i za kopiju jedne od najvažnijih relikvija kršćanstva – Torinsko platno. Tada je kanfanarskoj župi poklonjena kopija Torinskog platna u prirodnoj veličini, a takvih kopija ima samo nekoliko u svijetu, a ova je jedina takva u Hrvatskoj. Torinsko platno (Sveto platno) smatra se jednim od najvažnijih dokaza uskrsnuća Isusa. Radi se o platnu na kojem je na znanstveno neobjašnjiv način utisnut fotografski negativ tijela čovjeka (s prednje i leđne strane) koji je bio teško bičevan, okrunjen krunom od trnja, raspet i proboden kopljem nakon smrti. Sva dosadašnja istraživanja Platna potvrđuju vjerovanje da se radi o platnu u koje je Isus Krist bio omotan nakon smrti na križu te daje otisak Njegovog tijela na platnu pojavio tijekom uskrsnuća.
Pored crkve se nalazi i zvonik sagrađen 1730. godine.
Izvor: TZO Kanfanar